Black Desert Online Türkiye Sunucusu Açılıyor!

Oyun

13 Eylül 2017

MMORPG oyun türü içerisinde oldukça güzel başarılar elde eden Black Desert Online, 6 Eylül 2017 tarihinden itibaren Türkiye için özel sunucularını aktif etmeye başladı. Çoklu rol yapma oyun kategorisinde yer alan oyun, oldukça gelişmiş grafik ayarlarına sahip olması ile ön plana çıkmakta. İlk olarak Güney Kore’de Temmuz 2015 yılında dağıtılmaya başlanan oyun, 2016 yılı ile Başta ABD olamak üzere Avrupa’nın birçok merkezinde milyonlarca kişi ile buluşmuş durumda. Black Desert Online Türkiye için özel çalışmalar başlatmış ve öncesinde Türkiye’de ofis açarak burada çalışabilecek özel ekipler oluşturmuştur. Ülkemizde açılacak sunucu tamamen Türkçe olacak olup çeviriler uzman kadrolarca yapıldığını belirtmek istiyoruz. Oyun ile ilgili genel bilgileri verecek olursak;

Dünya üzerine bugüne kadar hazırlanmış en gelişmiş görsellere sahip grafik oyunu olarak gösterilen Black Desert Online Türkiye, karakterlerin gerçekçi görünümleri, ticaret yapısının milyonlarca kişiye ulaşması, üretime dayalı sistemleri ve görevleri ve daha çok bilgiye dayalı karakter gelişimleri ile ön plana çıkmakta. Oyun MMORPG türünde olmasına karşın yapısı ve karakteristik özellikleri birçok oyun türünün de içerisinde barındırıldığını göstermekte. Black Desert Online Türkiye içerisinde oyuncular, silah ve zırh gibi ekipmanlarla güçlenmeyip daha çok oyunda yaratık keserek edindikleri deneyimlerle, grev alımı sırasında NPC’ler le yaptıkları sohbetler ile gelişimlerini tamamlamaktalar.Şimdiden 2017 ve 2018’in en etkili oyunlarından birisi olacağını da gözlemlemekteyiz.

Black Desert Online Türkiye Çıkış Tarihi

Black Desert Online Türkiye ilk olarak 14 ile 17 Eylül arası GameX fuarında oynanacağını söyleyebiliriz. Oyuncular, Türkçe dil dosyasına ulaşabilecekleri gibi açılışa özel birçok etkinlik ve ödül ile de buluşturucaklar. Yüksek bütçeye sahip birçok paket, açılış nedeni ile %90 indirime gireceğini belirten yetkililer, MMORPG dünyasının böyle bir etkinlik ve açılışa daha önce hiç rastlamadıklarını da eklemekteler. Black Desert Online Türkiye, aktiviteleri ile, ekran grafikleri ile, karakter gelişimi ve seviye yükseltimi gibi birçok konularda rakiplerine oranla oldukça gelişmiş ve bu alanda bir ilke imza atacak sistemlere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Açılış ile beraber tüm oyuncuların indirmelerini ve kesinlikle denemeleri gerektiğini öneriyor, bağımlısı olabileceklerini şimdiden hatırlatmak istiyoruz.