Clash of Clans Hesap İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Oyun

22 Eylül 2018

Clash of Clans Hesap İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Her oyuncu başarısının kendi adına tescillenmesi ister. Clash of Clans’da hesap ismi / köy ismi değişikliği yapma hakkınız Town Hall, yani köyünüzün seviyesi 5’e ulaştığı anda aktif oluyor. Eğer daha önce hesabınızda hiç isim değişikliği yapmadıysanız, Clash of Clans’ın ana menüsünden hesap adının değişikliğini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bir de alternatif olarak isim değiştirme hakkınız tükendikten sonra, hesap ismi değişikliği için izleyebileceğiniz alternatif bir yöntemden daha bahsedeceğiz.

Clash of Clans Hesap / Köy İsmi Değiştirme

İlk kez hesap adı değiştirecekseniz:

Hesabınızın adını ilk kez değiştirecekseniz, kendi başınıza ve beklemenize gerek kalmadan hemen hesap adını değiştirebilirsiniz. Fakat unutmayın ki, bu değişiklik hakkı her hesaba yalnızca bir kere tanımlanmaktadır. Clash of Clans hesap satışı yapma ihtimaliniz varsa oyunun başında belirlediğiniz hesap isimi hesabınızı satıncaya dek kullanmak, hesabınızı satarken size önemli bir fiyat avantajı sunacaktır.

Yeni bir Clash of Clans hesabı satın aldıysanız veya başka bir neden dolayı tek seferlik isim değişikliği hakkınızı kullanmak için:

  • Clash of Clans’a giriş yapın.
  • Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra, “Adı Değiştir” butonuna tıklayın. (İsim değişikliği için köyünüzün en az 5 seviye olması gerektiğini unutmayın.)
  • Hesabınıza vermek istediğiniz yeni ismi boşluğa girin ve isim değişikliğini onaylayın.

Clash of Clans’a ikinci kez isim değiştirme nasıl yapılır?

Clash of Clans normal şartlarda her kullanıcıya yalnızca tek bir defa isim değişikliği hakkı tanıyor ancak elbette istisnai durumlar var. Oyunun yapımcısı SuperCell’e mantıklı ve geçerli mazeretler sunmanız halinde, tekrardan isim değişikliği yapabilirsiniz. Bu; isim değişiklik hakkı olmayan hesaplar için oldukça önemli bir ipucudur.

Peki, isim değiştirme hakkımızı kullandıysak, Clash of Clans’da 2. veya 3. kez isim değiştirme için nasıl bir yol izlemeliyiz?

  • Clash of Clans’a giriş yapın.
  • Ayarlar menüsünden “Yardım ve Destek” menüsüne erişin.
  • Açılan menüde sağ üst köşede arama simgesinin (büyüteç) hemen yanında bir mesaj gönderme simgesi göreceksiniz. Bu simgeye dokunun.
  • Açıklama bölümüne SuperCell yetkililerinin ikna olabilecekleri geçerli bir açıklama (kendi durumunuzu da göz önüne alarak) yazmalısınız. Genellikle isminizin kendinizle uyuşmadığından bahsederek yeni bir isim değişikliği rica etmek olumlu geri dönüş almanıza yardımcı olacaktır. İsim değişikliği talebinizi iletirken tırnak içerisinde “Yeniad” şeklinde hesabınız için istediğiniz adı da belirtmelisiniz. Gerçek isminize göre bir değişiklik talep ederseniz ve şu anki kullanıcı adınızın kullanıcılar arsında alay konusu olmanıza neden olduğundan bahsederseniz, olumlu yanıt alman şansınızı büyük oranda arttırabilirsiniz.
  • Destek talebinizi gönderdikten sonra artık SuperCell’den gelecek olan yanıtları takip etmeli ve gönderilen mesajlara göre cevap vermelisiniz. Bu şekilde en geç birkaç gün içerisinde hesabınızın ismini değiştirebilirsiniz.

 

Önemli bir not daha: Hesap ismi değişikliği yaparken hesabı satın aldığınızı belirtmemelisiniz. Hesabınızı başka bir kullanıcıdan satın aldığınızı açıkça bildirmeniz oyundan yasaklanmanıza ve hesabınızın kalıcı olarak askıya alınmasına neden olabilir.