Clash Royale’de Başarılı Olmak İçin 5 İpucu

Oyun

29 Ekim 2017

Son zamanlarda mobil oyun kategorisi içerisinde büyük başarılar elde eden Clash Royale, neredeyse dünyayı kasıp kavurma devam ediyor. Yayınladığı ilk günden bu yana popülerler listesinden inmeyen oyun, yapımcı Supercell firmasına da kısa sürede milyonlarca dolar gelir getirmiş durumda. Milyonlarca kişinin aktif olarak yer aldığı oyun içerisinde başarılı olamayan kişiler için hazırladığımız bu yazı stratejik konularda birçok değişiklik meydana getirmenize olanak sağlayacaktır. Başarılı olmanın ipuçlarına değinecek olursak;

Altınları Akıllıca Harcayın

Oyundaki para birimleri arasında yer alan altın sadece sandıklardan elde edilmekte. Bu nedenle harcama konusunda dikkatli olmak kişilerin başarılarına büyük oranda katkı sağlayacaktır. Envanter içerisindeki tüm kartları yükseltmek yerine müsabakalar içerisinde kullanılan kartları yükseltmek başarının önünü büyük oranda aralamaktadır.

İyi Bir Deste Oluşturun

Standart olarak birkaç karta bağlı bir deste oluşturmak oldukça kötü bir strateji olacaktır. Oyun içerisinde yer alan tüm kartları kullanmalı, stratejiye en uygun seçimler yapılarak iyi bir deste oluşturulmalıdır. Altınlar aracılığı ile sık kullanılan deste içerisindeki kartları yükseltmek başarıyı meydana getirecektir.

İlk Saldırıyı Siz Yapmayın

Oyun başladığı anda ilk atağı gerçekleştirmek yerine beklemeyi tercih edin. İksir seviyenizi tam kapasite doldurana kadar bekleyen oyuncular öncelikle savunma hattı kartlarını aktif hale getirerek karşı tarafın saldırısını bertaraf etmelidir. Hemen sonrasında yapılacak saldırı hamleleri Clash Royale içerisinde galibiyet yaşamanıza olanak sağlayacaktır.

Destenizin İksir Ortalamasını Fazla Yükseltmeyin

Oluşturulan deste içerisinde ortalama bir iksir oranının yer aldığını söyleyebiliriz. oyun içerisinde deneyim ve tecrübe kazanamayan kişiler başlangıçta bu oranı düşük tutmaları gerekmektedir. Yüksek iksir bedeline sahip kartlar savunma alanında istenilen stratejileri gerçekleşmemesine neden olmakta. Ortalama yükseltmeyi deneyimli olduktan sonra aktif etmeyi denemelisiniz.

İskelet Ordusu Kartını Kullanın

İlk etapta kullanılacak kartlar içerisinde olan İskelet Ordusu kartları amatör oyuncuların oldukça işlerine gelecektir. Clash Royale içerisinde bazı zayıf heroların tek başlarına bir iş yapamayacağı doğrudur fakat bir herodan aynı anda 20 adet bulunması saldırı aşamasında oyuncuların isteklerini büyük oranda yerine getirebileceğini hatırlatmak istiyoruz.