Facebook Canlı Yayına Video Veya Fotoğraf Nasıl Konulur?

Sosyal Medya

25 Eylül 2017

Son zamanlarda birçok sayfanın açmış olduğu canlı yayınlar içerisine televizyon ya da film yayını koyduklarını görüyor, bunun nasıl yapıldığını merak ediyorsunuzdur. Bu yazımızda Facebook Canlı Yayına Video Veya Fotoğraf Nasıl Konulur hakkında bilgiler vererek bazı sayfaların etkileşimlerini artırmak için ne gibi yollara başvurduklarını anlatmaya çalışacağız. Bu yöntemle canlı yayınlara sadece video ya da fotoğraf değil müzik dahi aklınıza gelen her türlü içeriği kolayca koyabilir, takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Öncelikle canlı yayınlarda ekstre bu özellikleri gösterebilmek adına OSB adı verilen bir programa gerek duyulmaktadır. Bu programı internet üzerinden birçok siteden indirebilir, kurulumunu rahatça ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Canlı Yayına Video Veya Fotoğraf Nasıl Konulur sorusuna OSB kurulumundan itibaren başlamaktadır. Programı açan kişiler, üst bölümde yer alan Dosyalar bölümüne tıklayarak bu alandan Yayın bölümüne tıklamaları gerekmekte. Servis bölümünü de Facebook Live yapan kişiler, genellikle yayın anahtarı bölümünde tıkanıp kalırlar. Bu bölüm ile ilgili gelişmeleri ise; Bu aşamayı tamamlayan kişiler, Facebook’a giriş yaparak hangi sayfa ya da profilden yayın yapacaklarsa o bölüme geçiş yapmaları gerekmekte. Sonrasında ise durum paylaşma bölümünden Canlı Yayına tıklayan kişiler, panel içerisinde yer alan “Click Here” yazısına tıklamaları gerekmekte. Click Here bölümüne tıklayan kişiler, “Ekipmanların İle Canlı Yayına Geç” sayfasına ulaşmaktalar. Bu bölümde Canlı Yayın Oluştur tuşuna tıklayan kişiler Akış Anahtarı bölümüne kısa sürede ulaşabilirler.

Facebook Canlı Yayına Video Veya Fotoğraf Nasıl Konulur bölüm bu aşamadan itibaren oldukça kolaylaşmakta. Akış Anahtarını Elde eden Kişiler, program içeriside boş kalan yayın anahtarı bölümüne entegre ederek aradaki bağlantıyı kolayca tamamlayabilmekte.  Anahtar girilmesi ile beraber siyah bir ekran gören kişiler, yayını başlatabilmek adına birkaç ayara ihtiyaç duyabilecekler. Programın alt bölümünde yer alan Kaynaklar butonuna tıklayan kişiler, canlı yayın içerisine ekleyebilecekleri formatları görebilmekte. Video, film, mp3, resim gibi ekler ekleyebilen kişiler daha çok kişiye ulaşarak sayfalarını büyütebilmekte, sayfaları üzerinden gelirler elde ederek büyüme kat edebilmekteler.