Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Sosyal Medya

9 Eylül 2017

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

İnsanlar, belirli dönemlerde hayatlarında düzenlemeler ve dinlenmeler meydana getirmek adına internet ve sosyal medya kullanımlarına ara vermek isteyerek sosyal dünyanın içerisinde kendilerine yer edinmek isterler. Instagram, müdavimleri tarafından günün birçok bölümünü ele geçiren, zaman ve stres atmak için kullanılan en zevkli araçlardan birisi olarak gösterilmekte. Kullanıcılar, fotoğraf ve video paylaşımının yanında hikayeler ve keşfet bölümlerinde diğer kullanıcılarının paylaşımları ile zamnalarının büyük bir bölümünü bu alan içerisinde harcamayı tercih etmekte. Instagram’dan belirli bir süre uzaklaşmak, işine ya da derslerine odaklanmak isteyen kişiler Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur konusu üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bizlerde bu yazımızda hesap dondurma işleminin nasıl gerçekleştiğini anlatmaya çalışacağız.

Telefon Üzerinden Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesap dondurma işlemi nasıl yapılır? sorusuna 2 aşamalı cevap vereceğiz. Kullanıcılarının nerdeyse %95 oranında mobil olması dondurma işlemlerinin büyük işlemlerinin mobilden gerçekleşmesini sağlamakta. Mobil kullanıcıları uygulama üzerinden platforma giriş yapamalarının ardından öncelikle profiline girmeleri gerekmektedir. Profiline giren kullanıcılar, üst bölümden “Profili Düzenle” seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Burada profilleri ile ilgili tüm detaylara ulaşabilen kullanıcılar, en alt bölüme kadar inerek buradan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayıp gerekli onay işlemlerini tamamlamaları durumunda hesaplarını dondurabilirler. Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur bölümü mobil olarak bu adımlarla tamamlanabilmektedir. Mobil üzerinden halledemeyen kişiler bilgisayar üzerinden de halledebileceklerini de belirtmek istiyoruz.

Bilgisayardan Üzerinden Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Bilgisayar üzerinden Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? bölümünde ise; öncelikle ilk olarak bilgisayar tarayıcısı üzerinden giriş yapmaları gerekmekte. Bilgisayar üzerinden giriş yapan kişiler mobil uygulamadan ziyade oldukça farklı bir görünümle karşılaşacaklardır. Bu aşamadan sonra sağ üst bölümde yer alan bağlantılardan profile giren kullanıcılar mobil alandaki gibi düzenleme bölümü ile karşılaşacaklardır. Profil bölümünde resmin hemen altında yer alan Profili düzenle bölümünden “Hesabımı geçici olarak dondur” bölümü de yine aynı şekilde dondurma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur yazımızı  bu şekilde sonlandırarak işlemleri sırası ile yerine getiren kişilerin hesaplarını kısa sürede dondurarak istedikleri zaman hesaplarına tekrardan giriş yaparak aktifleştirebileceklerini belirtmek istiyoruz.