Instagram Hikayesi Nasıl İndirilir? 2017

Sosyal Medya

29 Eylül 2017

Snapchat uygulamasının bir özelliği olarak gösterilen Hikayeler, birçok uygulama ve sosyal medya aracına entegre ederek kullanıma sunulmuş ve şirketlerin üzerinde en çok çalışmalar gerçekleştirdiği alanlardan birisi haline gelmiştir. Instagram, Snapchat uygulamasını satın almak istemiş, yapılan görüşmeler sonucunda sonuç iki taraf içinde olumsuz olmuştur. Bu durum sonucunda Snapchat’e ait birçok özelliği kopyalama kararı alan platform, bu yıl başında Hikayeler bölümünü kullanıcılara sunmuş, günlük 250 milyondan fazla kişinin kullanmasına olanak sağlamıştır.Paylaşılan bir hikaye profillerde 24 saat boyunca aktif olup gerekli sürenin tamamlanması durumunda otomatik olarak silinmekte. Kullanıcılar, kendileri tarafından paylaşılan bir hikayeyi kolay bir şekilde indirebilirken diğer kullanıcıların paylaştıkları hikayeleri indirememekte. Bu yazımızda Instagram Hikayesi Nasıl İndirilir kısaca anlatmaya çalışacağız.

Instagram Hikayesi Nasıl İndirilir sorusu daha çok yakın kesim tarafından paylaşılan fotoğraf ve videolar için sorulmakta. Fotoğraf olarak paylaşılan hikayeler ekran görüntüsü olarak kaydedilebilmekteyken elde edilen görüntüde kalite bozuklukları ya da açıkça hesaba dair bilgilerin görünmesi işlerin bozulmasına neden olmakta. Aynı zamanda ekran görüntüsü alınma durumunda hikaye sahibine bildirim gitmesini de düşündüğümüzde alternatif yöntem arayışları hız kesmeden devam etmekte. Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir sorusuna en güzel cevapları çeşitli uygulamalar ile örnek vererek açıklamaya çalışacağız. Mobil uygulamalar hem IOS hem de Android için geçerli olup tüm kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilmekte.

Story Saver – Android

Android kullanıcıları, Instagram Hikayesi Nasıl İndirilir sorusuna Story Saver programı ile çözüm bulmakta. Google Play Store içerisinden ücretsiz olarak indirilebilen bu program, herhangi bir kullanıcının paylaşmış olduğu hikayeyi doğrudan olarak indirilebilmesine olanak sağlamakta. Uygulama, Instagram giriş panelinden oluşmakta olup hesabınıza giriş yapmanız ile aktif olmakta. İndirilen hikayeler saniyeler içerisinde galeriniz içerisinde özel olarak oluşturulan panel içerisinde görüntülenebilmekte.

Repost Stories – iOS

IOS işletim sistemi kullanan kişiler içinde ücretsiz olarak Apple Store içerisinde yer alan Repost Stories, Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir sorununun iPhone kullanıcıları için bir cevap niteliğinde. Bu program aracılığı ile başka kullanıcıların hikayelerini anında indirebilir, kendi profilinizden sorunsuzca paylaşabilirsiniz.