Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir?

Sosyal Medya

18 Eylül 2017

Instagram, kullanıcı deneyimlerini artırmak amacı ile sürekli değişiklik ve çalışmalar sürdürmekte olup oldukça farklı etkinlikler meydana getirmekte. Son zamanlarda birçok kişi paylaşmış olduğu hikayeler içerisinde bağlantı linkleri paylaşmakta olup internet adresleri için trafik çekmeye başlamış durumda. Snapchat uygulamasından esinlenerek getirilen Hikayeler bölümü platformun kullanılışını büyük oranda artırmış olup Instagram’ın büyümesine büyük oranda katkı sağlamıştır. Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir? sorusunun cevabını uzun bir süredir araştırmakta olup bağlantı veren kişilerce yaptığımız görüşmelerle netleştirmiş bulunmaktayız. Yazımızın devamında Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir? konusu detayı ile birlikte anlatılacak olup kullanmak isteyecek kişilere rehber olacak gibi görünmekte.

Instagram kullanıcıları profilleri içerisinde birçok alana internet site adresleri ile ilgili linkler ekleyebilme olanaklarına sahipken linkler sıradan bir yazı olarak görülmekte olup herhangi bir işleve sahip olamamakta. Son zamanlarda 24 saat profil içerisinde durabilen hikayeler içerisinde yer alan linkler, kullanıcıları doğrudan internet sitesi üzerine yönlendirmekte olup trafik artırımı için kullanılmakta. Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir? işlemi geçtiğimiz haziran ayına kadar yalnızca mavi tik hesabı olan profiller ve kurumsal hesap sahipleri tarafından kullanılmaktaydı. Geçtiğimiz ay yapılan bir güncelleme ile işletme profiline sahip olup 10,000’den fazla takipçisi bulunan tüm hesaplara link bağlantısı ekleme işlemi aktif edildi. Yakın bir zamandan itibaren tüm kullanıcılar açık olacak bu durum halen test aşamasını korumaya devam ediyor.

Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir? işlemi sırasında kullanıcılar internet sitelerinde yer alan bir konunun yalnızca başlığını ya da ilgi çeken bir bölümünü hikayelerine yazı olarak eklemekte olup “Devamı İçin Yukarıya Kaldır” ibaresini eklemektedir. Bu ibare sayesinde kullanıcılar belirtilen internet adreslerine giriş yaparak konu ile ilgili haberleri okumaya başlamaktalar. İnternet site sahipleri için oldukça güzel olan bu uygulama doğal trafik çekimi için başvurulacak en etkili yöntemler arasında yer almakta. Yakın zamanda tüm kullanıcılar için açılacak güncelleme platformu ya da diğer kullanıcıları nasıl etkileyecek? Hep beraber gelecekte meydana gelecek güncellemeleri Hesap Satış platformu üzerinden takip edeceğiz.