Instagram Keşfet Grubu Nedir? Instagram Keşfet Grubuna Nasıl Girilir?

Sosyal Medya

25 Eylül 2017

Instagram, aktif kullanıcı bakımından dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma yolunda her geçen gün ilerlemesini artırmaktadır. Kullanıcılar diğer sosyal medya platformundan ziyade Instagram içerisinde kitle edinmek, büyük oluşumlar inşa etmek adına çalışmalar. Son zamanlarda Instagram kullanıcıları kendi aralarında yardımlaşmak ve kısa sürede yükseliş yakalamak adına keşfet grupları inşa etmektedir. Bu gruplar en az 30 kişiden oluşmakta olup her kategoriden hesapları bünyesinde toplamaktadır. Diğer sosyal medya araçları gibi bu alanda da oluşturulan gruplara katılmanın belirli bir şartları ve gereklilikleri bulunmaktadır. Yazımızın devamında Instagram Keşfet Grubu ile ilgili bilinmesi gereken her bilginin yer alacağını hatılatmak istiyoruz.

Instagram Keşfet Grubu, Keşfet olarak adlandırılan bölüm içerisinde kullanıcıların görsel ya da video içeriklerinin yer almasını sağlayan bir sistem olarak gösterilmekte. Keşfet alanında yer alan görsel ve videolar anlık olarak milyonlarca kişi tarafından görüntülenmesi hesapların etkileşimde bulunduğu kişilerin sayısını büyük ölçekte artırmakta. Keşfet alanında yer almak isteyen hesap sahipleri bir araya gelerek rekabet durumunu geri plana atarak yardımlaşma oluşumları inşa etmeye çalışmaktadır. Instagram Keşfet Grubu içerisinde yer alan her hesap, diğer hesapların atmış olduğu gönderileri beğenip yorumlar atarak aktif olduğunu göstermek istemektedir. Aynı durum diğer hesap sahipleri tarafından da yapılması durumunda sürekli hesaplar güncel ve etkileşimi bol olan bir hal kazanmaktadır.

Her Instagram Keşfet Grubu kendisine özel kural koyarak üyelerin bu kurallara uyması gerekmektedir. Başlangıç aşamasında yer alan gruplar için minimum takipçi sayısının her hesap için en az 10,000 olması gerekmekte olup herhangi bir şekilde bot ya da sahte takipçiden oluşmamaları gerekmekte. Direkt Mesaj üzerinden yürütülen bu işlemler, kişilerin anlık olarak iletişimde kalmalarına olanak sağlamakta. Grup üyelerinin gün içerisine atmış olduğu her resimden ziyade belirli oranda resimlerine erişim alabilme gibi sınırlandırmaları bulunmakta. Takipçi sayılarına göre oluşturulan bu gruplar, grup üyelerinin eşit oranda büyümelerine olanak sağladığı gibi gelirlerinin, tanınırlıklarının, popülerliklerinin yükselmesine olanak sağlamakta. Instagram Keşfet Grubu katılımında bulunmak için yüksek takipçili profillerden yardım isteyebilirsiniz.