Instagram Mavi Tık Nedir? Nasıl Alınır?

Sosyal Medya

8 Eylül 2017

Instagram Mavi Tık Nedir? Nasıl Alınır?

Instagram’ı yoğun ve aktif olarak kullanan kişiler bazı profillere girdiklerinde hesap isminin yanında mavi bir tik işareti görmekteler. Genellikle ünlü kişilerde görülen bu işaret son zamanlarda kurumsal firma ve şirket hesaplarında da bulunarak profilin gerçekten belirtilen kişi ya da kuruma ait olduğunu göstermekte. Belirli bir süreye kadar ünlülerden başka hiçbir profile verilmeyen Instagram Mavi Tık, son zamanlarda bireyse hesaplara da verilebilir hale geldi. Mavi tik alabilmek için bazı hüküm ve prosedürlerin bulunduğunu belirterek herkes istediği an bu hizmetten faydalanamayacağını belirtmek istiyoruz.

Instagram Mavi Tık Nedir?

Instagram Mavi Tık bugüne kadar yalnızca ünlü, siyasetçi, sanatçı ya da kurumsal firmaların hesaplarına verilen bir rozet olduğunu söyleyebiliriz. Bu rozetin bulunduğu hesaplar sahte olmayıp doğrudan kişi ya da kurumlar tarafından kullanıldığını belirgin etmekteydi. Bir ünlü hesabında gördüğünüz mavi tık o hesabın doğrudan o ünlü tarafından kullanıldığını belirtmektedir. Son zamanlarda tüm sosyal platformlarda ünlüler ve firmalara ait yüzlerce hesap açılmasına karşın hangi hesabın gerçek ünlü hesabının olduğunun karıştırılması mavi tık uygulamasının geliştirilmesine olanak sağlamıştır. Kurumsal bir hesabın ya da ünlü bir hesabın gerçek kişiler tarafından yönetilip yönetilemediğini öğrenmek artık mavi tık sayesinde kolay bir şekilde tespit edilebiliyor. Mavi Tık Hizmetinin nasıl Aktif edildiğinden bahsedecek olursak;

Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tık işlemleri öncelikle ünlülere, ve kurumsal firmalara sağlanmaktadır. Son zamanlarda bazı ajanslar, takipçi sayılarına bakılmaksızın birçok kişisel hesaba da mavi tık aldırabilmektedir. Instagram çalışanları öncelikle kişinin takipçi sayısına, aldığı etkileşimlere bakarak mavi tik uygulamasını profillere yerleştirebilmektedir. Ünlüler, kendilerini kanıtlayan belgeleri destek üzerinden göndermeleri durumunda hesapları birkaç saat içerisinde onaylı hale gelebilmektedir. Kişisel hesaplar, Instagram Mavi Tık alabilmek adına öncelikle ajanslardan destek almalıdır. Burada takipçi sayısının oldukça önemli olduğunu dile getirerek onaylar sırasında takipçilere bakıldığını söyleyebiliriz. Hesap Satış Platformu olarak mavi tık hizmeti vermediğimizi ancak Instagram kategorisi içerisinde aktif ve gerçek takipçi satışlarına aracılık ettiğimizi belirtmek istiyoruz.