Instagram Takipçi Alımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya

5 Eylül 2017

Sosyal medyanın en hareketli uygulamalarından birisi olarak gösterilen Instagram, her geçen gün büyüyerek aktif kullanıcı sayısında artışlar meydana getirmekte. Bu alan içerisinde var olmak isteyen kişilerin sıklıkla takıldığı takipçi sorununu profesyonel kişi ya da platformlar içerisinde çözüme kavuşturmak istemektedir. Instagram Takipçi Alımı sırasında son zamanlarda yaşanılan bazı sıkıntılar gerek işletme gerekse belirli bir konu üzerinde açılmış sayfaların prestij kaybetmelerine neden olmakta. Özellikle ticari olarak açılan hesaplar, belirli bir kitle kazananana kadar aktif görünebilmek adına takipçi alımları yapmaktadır. Alımlar sırasında kişilerin göz ardı etmesi gereken bazı konu ve hususlar ile ilgili bilgilere gelecek olursak;

Instagram Takipçi Alımı sırasında öncelikle satıcıların aktif ve Türk kişiler satıp satmadığından emin olunmalıdır. Fiyat karşılaştırması yapmak adına bot takipçilerden uzak durması gereken kişiler bu tür satıcıların tekliflerini kesinlikle geri çevirmelidir. Bot takipçiler ucuz olmasına karşın herhangi bir şekilde aktiflik göstermemeleri ve Instagram güncellemeleri sonucunda kapatılıyor olmaları nedeni ile kısa bir süre içerisinde atılan takipçilerin neredeyse tamamının silindiğine şahit olabilirsiniz. Hiçbir takip satıcı kişi ya da kurum Instagram Takipçi Alımı sırasında kişilerin hesaplarına dair şifre ya da e-posta gibi bilgiler istemez. Bu nedenle bu gibi bilgiler isteyenlere karşı da uzak durulması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Instagram Takipçi Alımı sırasında alım yapılacak profilin bağlı bulunduğu alan oldukça önemlidir. Yüklenen takipçilerin tamamen gerçek ve organik olması nedeni ile alım yapılan sayı üzerinden düşmeler meydana gelebilmektedir. Eğer profil mizahi ya da bilgi içerikli profiller ise genellikle düşüşler meydana gelmemekte. Hiçbir satıcı, satmış olduğu takipçilerin düşmemesi ile ilgili garanti vermez. Bu nedenle alım yapılırken düşme oranlarını da hesaplayarak alım yapmak daha doğru olacaktır. Instagram Takipçi Alımı konusunda hangi platformların güvenilir olduğu ile ilgili konularda araştırma yapan kişilere Hesap Satış platformunu önerebiliriz. Platform içerisinde yer alan satıcıların tamamı incelenerek ve hizmetlerinin detayları öğrenilerek ilanlarını açılmaktadır. Alınan takipçi ya da hizmetlerden tamamen müşteri ve alıcıların sorumluluğu altında geçtiğini hatırlatarak burada Hesap Satış platformumun aracılık gerçekeleştirdiğini hatırlatmak istiyoruz.