Instagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır?

Sosyal Medya

16 Eylül 2017

Instagram tarafından geliştirilen “Keşfet” sistemi ile birlikte birçok Instagram kullanıcısı Instagram keşfetine nasıl düşeceğini merak ediyor. Bu yazımızda sizlere Instagram keşfete nasıl çıkılacağını anlatacağız. Instagram keşfete çıkmak isteyenler için oldukça yararlı bir konu olacağını düşünüyoruz. Bunun sebebi Instagram keşfet sistemini bilmemizdir. Alt kısımdaki bilgiler ile Instagram keşfetine nasıl çıkacağınızı öğrenebilirsiniz.

instagram keşfet

instagram keşfet

Instagram örümcek ağı kullanan bir keşfet sistemine bağlıdır. Peki nedir bu örümcek ağı? Örümcek ağı herkesin birbiri ile bağlantılı olduğu bir sistemdir. Sizin takipçiniz olan biri sizin beğendiğiniz birinin gönderisini keşfetinde görebilir. Bunun sebebi Instagram örümcek sistemidir. Örümcek sistemi bu şekilde bağlantılı çalışmaktadır. Örnek olarak sizin yorum attığınız bir gönderi sizi takip edenlerin önüne düşer. Bunun sebebi ise sizi takip edenlerin sizinle alakası olan gönderileri görmek istemeleridir.

instagram keşfet

instagram keşfet

Peki Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

Instagram keşfete çıkmak için yapmanız gereken ortak etkileşimi yüksek tutmaktır. Peki nedir bu ortak etkileşim? Sizi takip eden birinin başkasını da takip etmesi ve sizi o iki kişinin de beğenmesi ya da yorum atması, onların ortak takipçilerinin önüne düşmenizi sağlar. Bunu ne kadar arttırırsanız etkileşiminiz de o kadar artacaktır çünkü keşfette daha çok insana ulaşacaksınızdır. Diyelim ki sizi beğenen on kişi bir kullanıcı takip ediyor, o kişinin keşfetinde sizin gönderiniz görülür. Bunun sebebi Instagram’ın keşfet sistemini alaka düzeyine göre ayarlamasıdır. Aynı şekilde sizi takip eden on kişi bir kullanıcıyı takip ediyorsa ve size o on kişi yorum atmışsa yine kendinizi o bir kişinin keşfetinde bulursunuz. Bu rakamlar örümcek ağındaki yoğunluğa göre değişiklik gösterir. Eğer o an sizden başka kimse o kullanıcıyla daha alakalı değilse siz olmazsınız. Fakat bazı durumdalar iki kişiyi takip eden bir kullanıcının önüne düşmeniz mümkün olabilir. Bunun sebebi yoğunluğun az olmasıdır. İki kişiyi takip eden bir kullanıcı sizi de takip ediyordur ve o kişiyi sizi beğendiğinde ya da yorum attığında o bir kullanıcının keşfetine düşebilirsiniz. Kısacası Instagram örümcek sistemi ve ortak takipçiye göre çalışmaktadır. Bu şekilde Instagram keşfetine düşebilirsiniz kolaylıkla.