Sadece Gerçek Oyuncuların Bildiği Oyunlardaki Detaylar

Oyun

4 Eylül 2017

Oyunu sadece oynamakla kalmayan oyunun içindeki detayları, hikayeleri araştıran profesyonel oyuncuların bildiği ayrıntıları yazımızda sizlerle paylaştık.

1- Assasin’s Creed‘de suikastini gerçekleştirdiğimiz her karakterin ölüm yerleri gerçek hayattakiyle aynıdır.

2- Hitman Ajan 47 adını 47 kromozomlu olmasından dolayı alır. Kafasının arkasına işlenen barkodun sonu da bu yüzden 47 dir.

3- Hayalet kız (Gta 5) – GTA 5’te gece 12 den sonra kanlı bir kayanın üstünde hayalet kız görünür.

4- Half-Life, Headcrab Zombie’lerin sesleri aslında daha dehşet vericiydi. Half-Life 2 yapımcıları aslında bu sesi normal hali ile kullanmak istemiş ama haddinden fazla rahatsızlık verici olduğunu düşünüp tersine çevirmeye ve oyuna o şekilde koymaya karar vermişler.

5- Outlast, Rick Trager aslında MMA’un (Mount Massive Asylum) en başarılı doktorlarından biridir. Ve çoğu kişi onu Wernicke zannetmektedir.

6- Gta San Andreas, Jetpack ile Las Venturas ve San Fierro arasındaki köprünün en tepesine ulaşırsanız “Burada gizli yumurta yok. Hadi gidin” yazısıyla karşılaşacaksınız.

BONUS – Knight Online, Rosh oyunda teknik bir elemandır. Noah System’in sahibii K.O.’nun karinin yarısını getiren Global Mu Online’ın kadın mühendisleri ile paraları yiyordu. Ailesi zor durumda olan ve bütün işleri tek başına yürüten Rosh’a zam yapılmamaktadır. Rosh Hak ettiği parayı alamayınca  işten ayrılır ve  hak ettiği parayı almak için KOXP (KNİGHT ONLİNE EXPERİNCE PROGRAM)’u çıkartır. Nitekim hakkını alınca  kendi Koxp’unu bitirir.