fbpx
pull-icon
logo-mobile

Main Links

Ziyaretçi

Merhaba!

Bakiye Al!

Menü

Seçenekler

Giriş Yap Kayıt Ol

Sıkça Sorulan Sorular


  • Aracılık Yapıyor musunuz?

Hesapsatis.com aracılık, komisyon hizmeti vermez ve kimseye kefil olmaz. Aracılık hizmeti veren üçüncü taraf sitelerin linklerini ilan içinde verebilirsiniz, reklam amaçlı olmadığı sürece sansür uygulamıyoruz. Alışverişten önce varsa aracılık yapacak sitenin adresini isteyin, olumsuz yanıt alırsanız mutlaka telefon ile irtibata geçin, numarayı teyit edip tüm kayıtları tutun.

  • Hesapları Platform Olarak Siz Satın Alıyor Musunuz?

Kısa cevabı hayır HesapSatis.com olarak sizin hesaplarınızı satın almıyoruz. Bu vaatle sizinle iletişime geçen kişilerden kesinlikle uzak durun.

  • Sahte Telefon Numaraları, Sanal Numaralar Karşı Dikkat Edin

Her ülkeye ait özel telefon kodları vardır, bu kodlar telefon numaralarının en önünde yer alır.  Türkiye’nin sahip olduğu telefon kodu +90’dır ve kayıtlı numaralar bu “+90” ekiyle başlar. Dolandırıcılıkta kullanılan tekniklerden biride yurt dışı kayıtlı telefon numaraları, sanal numaralar kullanılarak kurbanla iletişime geçmektir. Bu numaraları sağlayan web üzerinden bir tonla siteler mevcut. Bu numaralar ile işlem yaptığınız takdirde bu numaraları kiralayan  kişilere ulaşma olasılığınız oldukça düşük olmaktadır, bu yüzden işlemlerinizi “+90” ekiyle başlayan Türkiye kodlu telefonlar üzerinden yapınız ki, şikayetçi olduğunuz takdirde sanığa ulaşma imkanınız artsın.

  • Satılan Hesaplar Geri Alınabilir Mi?

Satılan hesapların, satıcı yani ilk kullanıcısı tarafından yapılacak bildirimler sonucunda alınabilmesi mümkündür. Bu durum üyeliğini aldığınız platformun tutumuna ve üyelik şartnamesine göre değişkenlikler göstermektedir. Oyun platformları ve sosyal ağ platformları sözleşmelerinde sizlere üyeliğinizin güvenlik sorumluluğunu, kullanım haklarını verir. Kısaca özetlersek her hangi bir güvenlik ihlalinden kaynaklanan bir durumda bunun sorumluluğu size aittir dedikten sonra üyeliğinizi sonlandırabilirler, satıştan sonra alıcı olarak hesap satıldı ama kullanıcı bunu geri aldığı olarak bir destek bileti oluşturduğunuz zaman sergileyecekleri tutum “bu konuda destek veremeyiz.” olacaktır. Çünkü platformlar kullanıcılarına üyeliklerin satış haklarını değil sadece üye olan kişiye kullanım haklarını sunmaktadır. İstisna durumlar sergileyen, farklı yol izleyen platformlar mevcut olabilir.

  • Dolandırılmamak İçin Ne Yapabilirim?

→ Oluşturduğumuz kara listeyi buradan takip edin, gsm numarası oradaysa işlem yapmayın.

→ Aracılık yapan, GET hizmeti veren 3.taraf siteler üzerinden işlem yapabilirsiniz.

→ Alım yapmadan önce iletişim bilgilerini gerek telefon ederek sesli bir şekilde, gerekse yazışarak sms ve whatsapp üzerinden teyit edin.

→ İşlem yaptığınız süre boyunca tüm konuşma, yazışma, dekont, ödeme ve hesap bilgilerini kayıt altında tutarak gerektiği takdirde şikayet için kullanılmak üzere bir dosya halinde saklayın.

  • Kayıt Olamıyorum, Hesabım Nasıl Onaylanır?

Kayıt esnasında herhangi bir aşamada hata yapmadığınızdan emin olun. Kayıttan sonra onay süreci şu şekilde işler;

Mail adresinize 1 aktivasyon kodu ve 1 onay linki düşer. Onay linkine tıkladıktan sonra ekrana bir kutucuk çıkar ve sizden buraya epostanıza gelen aktivasyon kodunu girmenizi ister. Bu adımları doğru yaptıysanız, sorunsuzca kullanabilirsiniz. Şuan sistem sadece mail onay ile ilerlemektedir.

  • İlan Oluşturamıyorum

İlan oluştur butonuna tıkladıktan sonra kategori seçiminizi doğru yaptığınızdan emin olun. Tüm alanları eksiksiz tamamladığınızdan emin olun. Görsel ekleme kısmında en az 1 adet öne çıkarılmış görsel yüklemeniz gereklidir. Kategori seçimi sonrası var ise o kategoriye has ek özellik kutucukları çıkacaktır, bu kutucuklar doldurulması zorunludur.

  • Enerji Alamıyorum

Enerji alımları ikinci duyuruya kadar tarafımızdan kapatıldı. Mevcut sabit ilanlar daha önceden enerji alımı yapmış insanlara ait. İllaki almak isterseniz bir platformda(forum, youtube, blog) olum tanıtım/reklam metni yayınladıktan sonra bize mail atabilirsiniz, size enerji hediye edebiliriz.

İlan Oluştur!