Steam Hesabı Nasıl Satılır? 2019

Oyun

30 Ekim 2018

Steam Hesabı Nasıl Satılır?

Steam hesabınızı nakit karşılığında satmak istiyorsunuz, fakat nereden başlamanız ve hangi adımları takip etmeniz gerektiği konusunda hiçbir fikriniz yok. Hatta Steam hesabı nereden satılır gibi çoktan seçmeli sorulara yanıt arıyor olabilirsiniz. O zaman bu rehber, aradığınız tüm sorularınıza yanıt olabilir.

Steam, oyuncuların bir arada buluştuğu bir dijital topluluk ve pazar yeri. Alacağınızı aldınız, oynayacağınızı oynadınız ve artık hesabınızla vedalaşmak istiyorsunuz. Bunu yapmak için ise ilk adım, Steam hesabı nasıl satılır konulu rehberimizi okuyarak işe başlamak ve hemen ardından Hesapsatis.com’u kullanarak hesabınızı satışa koymak olmalıdır.

Sattığınız her ürün veya hizmet gibi Steam hesabınızın da alıcı bulması için makul bir fiyat belirlemeniz gerekir. O yüzden işe ilk olarak Steam hesabınız için bir satış fiyatı belirlemekten başlayacağız.

Stem Hesabınızı Satmak için Fiyat Biçme

Steam hesabınızın alıcı bulabilmesi için makul ve mantıklı bir satış değeri belirlemiş olmanız gerekir. İnsanlar neden doğrudan Steam üzerinden oyunları almak yerine sizden alsınlar? sorusunun net bir yanıt vardır: daha ucuz olması! Hesabınız için fiyat belirlerken göz önüne almanız gereken bazı önemli kriterler vardır. Bunlar:

 • Steam hesabınızdaki oyunlar
 • Oyunlar içindeki genel durum ve kayda değer oyun eşyaları
 • Hesabınızın açılış tarihi
 • Toplam oynanış süresi
 • Oyun ban durumu
 • Trade ban durumu
 • Community ban durumu
 • VAC ban durumu

Gibi değerlerdir.

Hesabınız için makul bir fiyat belirlemek konusunda bize yardımcı olabilecek ve işleri otomatikleştirmemize yardımcı etkili bir araç mevcut. Bu aracı kullanarak Steam hesabımızdaki oyun sayısını ve oyunların TL ya da dolar üzerinden değerinin ne olduğunu, hesaba ilişkin ban durumlarını otomatik olarak saptayabiliriz:

 • https://steamdb.info/calculator’a giriş yapın.
 • Steam hesabınızın gizlilik ayarlarını herkese açık hale getirdikten sonra kullanıcı ID’nizi girin.
 • “U.S Dollar” birimini TL’ye çevirin ve “Get Disappointed in your life” butonuna tıklayın.
 • Çıkan sonuçlar bazında: hesabın minimum – maksimum değeri, oyun sayısı, kaç tanesinin hangi saat aralığında oynandığı, oyunların fiyat aralığı gibi değerlerin yanı sıra hesabınızın ban durumunu da öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki araç, oyunların toplam değerini belirlerken aracın çalıştığı süreç içerisindeki oyun fiyatlarını baz almaktadır. Fiyat belirlerken bunu da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Her şeyden önemlisi Steam hesabınızın fiyatının market fiyatından cazip olması hızlıca alıcı bulmasına yardımcı olacaktır.

Steam Hesabı Nerede Satılır?

Steam hesabınıza tahmini bir değer biçmiş olsanız bile hesabınız için düşündüğünüz fiyatın piyasanın gerçeklikliğiyle örtüştüğünden emin olmanız gerekecektir. Ayrıca Steam hesabınızı satmak için de geniş bir platforma ihtiyacınız olacak. Bu aşamada tüm ihtiyaçlarınızı hesapsatis.com karşılayabilir.

Hesabınızı satmadan önce Steam etiketi altında satışta olan diğer hesapları gözden geçirip, kendi hesabınızın piyasadaki reel karşılığının ne olacağına dair bir fikir yürütebilirsiniz. Steam hesabınızın tam reel değerini öğrendikten sonra platformumuza kayıt olarak hesabınızı satışa koyabilir ve alıcılardan gelecek teklifleri bekleyebilirsiniz.

Hesabınız için bir ilan oluşturduktan sonra, ilan sayfanızı sosyal ağlarda ve profillerinizde paylaşmanın satış sürecine katkısı dokunacağını unutmamalısınız.