Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır? Telegram Hakkında Bilgi

Sosyal Medya

15 Ekim 2017

Mesajlaşma uygulamaları içerisinde son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Telegram, birçok mesajlaşma uygulamasını geride bırakarak büyük bir kitle elde etmeyi başarmış, oldukça kısa bir sürede büyük bir kullanıcı kitlesi elde etmiştir. Birçok kullanıcı WhatsApp ile Telegram’ı karşılaştırarak iki uygulamanın birbirleri arasındaki farklılıklarını ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Söz konusu uygulamanın artılarını dile getirecek olursak; diğer mesajlaşma uygulamalarına oranla oldukça hızlı bir kullanım olanağına sahip olan Telegram, dosya transferi gerçekleştirebilme gibi özellikler başta olmak üzere kullanıcılarına birçok özellik sunabilmekte. Kullanıcılar, uygulamayı hem akıllı telefonları üzerinden, hem tabletleri üzerinden hem de bilgisayarları üzerinden kullanarak iletişimlerini kesintisiz olarak her platformdan sürdürebilmekte.

Uygulama, diğer mesajlaşma uygulamaları gibi kullanıcılarına sınırlandırmalar getirmeden kullanabilmelerine olanak sağladığını söyleyebiliriz. Her türlü fotoğraf, video ve dosya uzantılarını destekleyen uygulama sınırsız sayıda gönderim yapabilme gibi olanaklar sunabilmekte. Toplu konuşma sistemine olanak veren sistem, grup konuşmaları içerisine güvenlik amacı ile yalnızca 200 kişi ekleyebilme imkanı tanımakta. Kullanılmasının giderek artmasına olanak sağlayan en büyük etmenlerden birisi uygulamanın dosya transferi konusunda sağladığı özgürlük gösterilmekte. Şirket çalışanlarının neredeyse tamamı son zamanlarda bu uygulamayı kullanmakta olup birbirleri arasında dosya transferleri sağlayabilmekte. Tüm dosya uzantılarını destekleyen sistem, 1,5GB boyutuna kadar dosya gönderimini destekleyebilmekte. Kullanım olanakları sadece kadar . ile sınırlı kalmayan uygulamanın diğer özelliklerine gelecek olursak;

Tele uygulamasının tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise uygulamanın her alanda kullanılabilir olmasından kaynaklanmakta. Web Browser üzerinden kontrol edilebilen uygulama daha çok ticari hesaplar tarafından tercih edilebilmekte. Oldukça profesyonel olarak tasarlanmış mobil uygulamaları kişilerin sohbet edebilmeleri için özel olarak tasarlanmış ve düşünülmüştür. Herhangi bir ayrım yapmadan hem Android hem de İOS uygulaması bulunan Telegram, son zamanlarda WhatsApp’ın tahtını sarsmış durumda. Birçok kişi ve şirket WhatsApp kullanımını bırakarak Telegram’a geçmesi uygulamanın indirilme sayısının artmasına ve buna bağlı olarak gelirlerinin artmasına olanak sağlamakta. Yakın bir zamanda uygulamayı indirerek deneyebilir, gözlemlerinizi bu bağlantı üzerinden bizlerle paylaşarak diğer okuyucuların da bilinçlenmesine katkı sağlayabilirsiniz.