Twitter Araçları Nedir? Twitter Araçları Hakkında Bilgi

Sosyal Medya

13 Eylül 2017

Mikro blog alanında faaliyet gösteren Twitter, sosyal medyanın haber sitesi olarak gösterilmekte. Milyonlarca kullanıcı, kendi düşüncelerini, hissettiklerini ve birçok alanda yer alan ifadelerinin yer aldığı platform, oldukça kısa bir sürede birçok kişinin hayatının parçası olmuş durumda. İnternet fenomenlerinin ilk çıkış kaynağı olan bu alan yönetim ve kullanımı açısından da diğer sosyal medya platformlarından oldukça farklı görünmekte.  Twitter Araçları ile kullanıcılara birçok alanda kolaylıklar sağlayan platformlar, etkileşimlerin büyük oranda artış göstermesine olanak sağlamaktadırlar. Araçlar hakkında bilgi vermek gerekirse;

Twitter Araçları

Twitter Araçları içerisinde en çok kullanılanı “Takip Etmeyenler” olarak gösterilmekte. Kullanıcılar, takip etmiş olduğu kişilerden kaç tanesinin geri dönüş yaptığını ya da yapmadığını bu araç sayesinde kolayca görebilirler. Onlarca araç içerisinde en çok kullanılan diğer araçlar ise; “Anasayfa Favori” dir. Bu araç sayesinde takip ettiği kişiler tarafından gönderilen ya da retweetlenen tüm tweet’ler otomatik olarak favori listesine alınmaktadır. Bu sayede etkileşimli olarak görünen kişiler kısa sürede takipçi sayılarını artırarak güçlü bir profilin sahibi olabilmekteler. Twitter Araçları içerisinde “DM Atma” özelliğinin de bulunduğunu, bu araç içerisinde sizi takip eden her kişiye otomatik olarak belirlediğiniz mesajlar giderek konunuz ile ilgili daha çok kişiye ulaşabilme imkanı bulabilirsiniz. Bu gibi araçlar aslında birçok kullanıcı tarafından uzun bir süredir kullanılmakta.

Araçlar, Türkiye Gündemi içerisinde yer alan tüm başlıklara belirlediğiniz bir tweet’i atarak birçok kişinin erişebilmesine olanak sağlar. Bu sayede kullanıcılar kendi üzerlerine trafik çekerek takipçilerini kat ve kat artırarak popülerliklerini artırmaya çalışmaktadır. Bununla beraber Twitter Araçları, gelen Direk Mesajları da tek bir tıkla temizleyerek kişilerin uğraşlarını minimuma indirir. Silme işlemi sadece DM için geçerli olmayıp Favori, Retweet ve Tweet işlemleri için de uygulanabilmektedir. Bu gibi araçlar en ufak hesaptan milyonlarca takipçi bulunan hesaplar için eşit olanaklar sunularak geliştirilmektedir. Araçların hesaplara herhangi bir şekilde zararı olmayacağını, aksine gelişimlerini büyük ölçüde sağlayacağını belirtmek istiyoruz. Araçlar kullanımı için birçok platform üzerinden destek alabilirsiniz.