Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır? 2017

Sosyal Medya

30 Eylül 2017

Dünyanın en büyük mikro blog servislerinden birisi olarak gösterilen Twitter, anlık olarak milyonlarca kullanıcıların gönderi paylaştığı bir alan olarak gösterilmekte. Önceden 140 karakter sınırı bulunan bu alan içerisinde kullanıcılar eklemiş oldukları fotoğraf ya da videoları takipçileri ile paylaşarak güzel bir ortam oluşturmaya çalışmakta idi. 280 karakter sınırı ile kendisini genişleten Twitter, kullanıcılarına her alanda değerler vererek önerilerini sırası ile işleme almakta. Bu alanda paylaşılan tweetler kadar paylaşılan fotoğraf ve videolar da kullanıcıların dikkatini çekmekte. Bu yazımızda birçok kişi tarafından merak edilen Twitter Video İndirme İşlemi nasıl yapılır? konusuna değinerek gerekli adımlar hakkında bilgi vereceğiz.

Twitter Video İndirme İşlemi yapabilmek için öncelikle indirilecek videonun bağlı olduğu tweet URL’sine gitmek gerekiyor. Tweet üzerine tıklayınca ya da mouse ile sağ tıklayarak tweet adresini alabilir, en önemli aşamayı tamamlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra Google tarayıcısına Twitter Video Downloader yazan kişiler ilk sırada yer alan internet sitesine giriş yapmalıdırlar. Açılan site içerisinde platform size indirmek istediğiniz videonun bağlantı linkini talep edecektir. Doğru bir şekilde yerleştirilen bağlantı üzerinden video indirme işlemini başlatabilir, saniyeler içerisinde bilgisayarlarınıza yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi hem masa üstü bilgisayarlar üzerinden hem de mobil cihazlar üzerinden kolayca halledebilirsiniz. Mobil alanda yer alan tarayıcılar masa üstünden herhangi bir fark yaratmayacak istemcilere sahiptirler.

Eklentiler Üzerinden Video İndirme

Google Chrome ve Mozilla tarayıcıları, kullanıcılarının işine yarayacak birçok eklentiyi hizmete sunarak yararlanmalarına olanak tanımakta. her iki tarayıcıyı da kullanan kişiler eklenti mağazasına giriş yaparak arama bölümüne “Twitter Video Downloader” Yazarak gerekli birçok eklentiyi mağaza içerisinde görebilirler. Eklentiler, herhangi bir işlem yapmadan kullanıcılara istedikleri videonun anlık olarak indirilmelerine olanak sağlamakta.

Uygulamalar Üzerinden Video İndirme

Twitter Video İşlemi bazı mobil uygulamalar üzerinden de sağlanabilmekte. Android kullanıcıları Google Play İçerisinde yer alan “Save Twitter Videos GIF” uygulamasını indirerek platform içerisinde paylaşılan tüm video ve GIF görsellerini rahatlıkla indirebilirler. İOS kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiş bir uygulama şu an için bulunmamakta.