(1 müşteri değerlendirmesi)

Orijinal fiyat: 249.00TL.Şu andaki fiyat: 174.30TL.

Detaylar

Bilgilendirme
Steam hesabı şeklinde e-posta adresinize teslim edilir. Her sipariş için 1 (bir) hesap teslim edilir. Yalnızca çevrimdışı oynayabilirsiniz.
Çevimiçi / Çevrimdışı
Yalnızca çevrimdışı oynanılabilir.
Garanti Süresi
3 Ay Garantörlük
Ürün Yorumları
 • TikTak

  +
 • Mafia 3

  Mafia oyunları, Grand Theft Auto’nun sürüş ve ateş etme mekaniklerini ödünç alarak, oyun pazarında kendine özgü bir yer edinmiştir. Ancak, bu oyunların pek bir söyleyecekleri yoktu. İlk iki oyunda, ödünç alınan filmlerin temalarını keşfeden, sadakat, kibir ve erkek kimlik kodları gibi konulara değinilse de, bu oyunların tutarlılığı pek yoktu. Pizza smoothie benzeri bir tutarsızlık söz konusu idi. Oyun serisi, cesur bir yeni yöne ihtiyaç duyuyordu. İşte Mafia 3 devreye giriyor.

  Yeni Bir Yön: Mafia 3’ün Sıradışı Hikayesi

  Mafia hikayeleri her zaman ırk ve etnik kökenle ilgilidir. Genellikle merkezinde İtalyan bir çetenin bulunduğu bu hikayeler, diğer göçmen rakipleriyle mücadele eder – İrlandalılar sıkça antagonistleştirilir ve bazen Doğu Avrupa ve Asya çeteleriyle de karşılaşılır. Mafia 3, sizi Vietnam savaşından dönen siyah bir güneyli olan Lincoln Clay olarak konumlandırarak bu düzeni tamamen altüst ediyor.

  Büyük Harita, Kolay Sürüş

  Oyunun kendisi, önceki oyunlardan biraz daha iyi oynanabilirlik sunuyor. Önceki oyunlardan farklı olarak, gerçekten açık bir dünya haritasında hareket edebiliyorsunuz. Bazı mekanikler bile bu tarza uyarlanmış durumda. Bir mahalleyi ele geçirmek sadece kafaları patlatmakla ilgili değil. Yerel işletmeler hakkında bilgi ediniyor, onlara saldırıyor ve ardından o işletmeleri ele geçiriyorsunuz. Bu öğelerin keşif veya eğlenceli olduğunu söylemek zor, ancak oyun sisteminin bir arada çalışması hissi veriyor. Bu, Mafia 2’nin övünebileceği bir özellik değildi.

  Definitive Edition: Görsel Geliştirmeler

  Ne yazık ki, bu oyun mekanikleri sadece iyiydi. Sadece iyi. Kapak atma ve araba kullanma işlevsel, ancak bugüne kadar olan en iyi mekanikler değiller. Arabalar büyük ve kaba, tank gibi kontrollere sahipler. HUD navigasyon öğelerini son derece rahatsız edici buldum ve sıklıkla içine dalma hissimi bozdular. Birçok silah bulunuyor, belki de fazla, ve hepsi birbirinden farklı hissettirmede çok başarılı değil. Oyuncunun çoğu temel eylemi daha iyi oyunların soluk taklitleri gibi. Hikayeyle gerçekten ilgileniyorsanız işe yarar. Ancak tek başına geri dönmek için size harika bir neden sunmuyor.

  Mafia 3 hakkında tüm bunlar doğru, ancak ben sadece temel oyunu oynamadım. Hayır, ben Mafia 3: Definitive Edition’ı oynadım. Bu versiyon, geliştirilmiş grafiklere ve tüm oyun DLC’lerinin eklenmesine sahip. Orijinal olarak Mafia 3’ü PlayStation 4’te oynamıştım. Definitive Edition’ı ise oyun bilgisayarımda oynadım. Ayarları en üste çekerek oynadım ve… belirgin bir fark fark etmedim. Bu, 2016 yılından kalma bir oyunun, 2020 için yeniden yapılmış hali. Görsel değişiklikler çok dramatik değil.

  Definitive Edition, genellikle bir oyunun çıkışından bir yıl sonra aldığınız Tam Sürümün bir adım üzerinde bir konumda yer alıyor. Ancak bu, bir Tam Sürüm ve bir grafik güncellemesi üzerinde bir adım üzerinde olduğu anlamına gelmiyor, çünkü neredeyse tam olarak böyle bir şey. Görece yeni oyunun değişiklikleri, çok eski oyunların değişiklikleri kadar radikal değil. Bu bir sürpriz olmasa da, ben esasen 2016 yapımı bir oyunu değerlendiriyorum.

  Orijinal Mafia 3 incelememizde, eğlenceli bir oyun olarak değerlendirdik ve 75 puan verdik. Bu ikinci bir görüştür. Arkamızda birkaç yıl daha açık dünya oyunları olduğunu düşünerek, Mafia 3’ün ortalama bir oyuna denk geldiğini düşünüyorum. İyi görünüyor ve iyi ses çıkarıyor, ancak temel oyun mekanikleri olması gerektiği kadar sağlam değil. Hikaye güzel sunulmuş olsa da, daha doğrudan RPG’lerde bulabileceğiniz bir ateşin eksikliği var. Belgesel çerçeveleme cihazı harika, ancak onun dışında, daha iyi başka yerlerde bulabileceğinizden çok daha fazla bir şey yok. Mafia 3: Definitive Edition, tam olarak bunun için – vasat bir 2016 aksiyon oyununun kesin sürümü.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  OYUNUZ*